5 причин популярності серіалу «Гра в кальмара»

«Гра в кальмара» – серіал, який вийшов 17 вересня на Netflix, який став найпопулярнішим проєктом в 76 країнах, зокрема і в США, Південній Кореї та Україні. Він може стати найпопулярнішим неангломовним серіалом Netflix за всю історію або навіть посунути конкурентів британського і американського виробництва. Редакція Space mag. вирішила також дізнатися, чому ж він зараз на піку популярності та чому варто переглянути цей серіал.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Серіали, заради яких можна відкласти свої справи

Серіали, заради яких можна відкласти свої справи

Південнокорейський серіал «Гра в кальмара» розповідає про групу людей, що зневірилися і погодилися брати участь в серії садистських і смертельно небезпечних ігор на виживання. Усі герої змагаються між собою у шести дитячих іграх, які створили зовсім не у дитячій манері. Такий дивний тандем дитячої гри та насильницької смерті приковує глядачів.

«Людей приваблює іронія, коли дорослі люди ризикують своїм життям, щоб виграти гроші для виплати боргів, граючи у дитячі ігри», – пояснює в одному з інтерв’ю режисер фільму Хван Дон-хек.

Приз переможцю становить 46,5 мільярда вон – 38,5 млн доларів. У цій битві учасникам доводиться обманювати і зраджувати, бути немилосердними та жорстокими, адже переможцем може бути тільки один, а решта загинуть. В одному з завдань потрібно голкою вирізати певну фігуру з дальгони – традиційної корейської солодощі. Якщо цукерка розвалюється, учасник вибуває.

ПРИЧИНА 1

Один з основних акцентів серіалу «Гра в кальмара» – це насилля, яке характерне для фільмів на заході. Сцени жорстоких битв та вбивств давно уже стали рецептом успіху у сфері кіно, адже за допомогою їх можна викликати у глядачів цінні емоції хвилювання та очікування. Таку манеру ще можна було відстежити у фільмі «Паразити» (2019 рік). Ця оскароносна корейська стрічка також розповідала про нерівність статків та несправедливість суспільства.

ПРИЧИНА 2

Культура залежність соціуму від ігрових шоу – від вікторин до реаліті-шоу. У сералі є ремінісценція до популярного в Кореї квізу Janghak Quiz. Упродовж першого ранку на острові учасники прокидаються під концерт для труби Йозефа Гайдна. Цей саунд використовували замість сигнальної музики в телешоу.

ПРИЧИНА 3

Здебільшого, корейські драми мають ремінісценції до теми глобальної соціальної нерівності та жорстокості соціуму. Перед тим, як стати на шлях буремного розвитку у сфері економіки, країна пережила багато потрясінь, зокрема корейська війна, військова диктатура Пак Чон Хі та його послідовників та численні фінансові кризи, які залишили глибокі психологічні шрами на тлі нації. Сюжети про бідних і багатих популярні з давніх часів (навіть та ж сама «Попелюшка»). Але не лише це вивело серіал в топ на Netflix.

ПРИЧИНА 4

«Гра в кальмара» не здобула б свою популярність, якби не сучасні соцмережі, зокрема TikTok та Twitter. Серіал «народив» так багато мемів! Взяти до уваги хоча б сумного О Іль Нама, який очікує на свою пару, став символом життя після 20 років. А ще передбачають, що до свята Гелловіну буде багато охочих, які захочуть відтворити наряди улюблених героїв, адже цікаві арти з ними уже побутують у кожній з соцмереж.

ПРИЧИНА 5

Естетика та сюрреалізм, що присутній у кожні серії, часто порівнюють у мережі з фільмом Тіма Бертона «Чарлі і шоколадна фабрика». Гуртожиток учасників нагадує одну з кімнат шоколадної фабрики Віллі Вонки, а наглядачі в рожевих комбінезонах схожі на умпа-лумпів. Потужні візуальні ефекти, напруга в сюжетах допомагають стримувати ті частини серіалу, які могли здатися жорстокою соціальною критикою.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Серіали, заради яких можна відкласти свої справи

П’янкий винний вечір: фільми про вино, які має подивитися кожен

Фільми на вихідні під пледом і з какао

5 небанальних фільмів, які повинна подивитись кожна жінка

5 книг, з якими приємно починати свій день

5 книг про здоров’я

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР