«А хіба можна інакше?», «Мама так привчила» або «Я так звикла». Саме так відповідають жінки на запитання, чому вони використовують щоденні прокладки. Натомість більшість гінекологів запевнять про те, що цей атрибут не є обов’язковим в інтимній гігієні, ба більше, він може бути шкідливим для здоров’я жінки та спричиняти низку хвороб.
Чи потрібно використовувати щоденні прокладки та як вони впливають на жіноче здоров’я – дізнаємось у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: 5 помилок інтимної гігієни
Назва «щоденні прокладки» ніби передбачає регулярне використання, рекламні ролики переконують нас про «подарунок свіжості». Проте, фактично щоденні прокладки не дарують ніякої свіжості, а навпаки, захищають не жінку, а її білизну від виділень. Є сенс використовувати їх перед початком або в останні дні місячних. Але щоденно в цьому немає потреби.
Якщо у вас об’ємні виділення у будь-який день циклу, вам варто звернутися до лікаря та з’ясувати причину. Є жінки, у яких велика кількість виділень є нормою. І тоді, якщо неможливо виявити причину та скорегувати цей стан, заради комфорту можна використовувати щоденні прокладки. У такому випадку потрібно встановити правило змінювати їх кожні 3-4 години, незалежно від того є якісь виділення/запах чи немає.
Також існує тенденція, що жінки, у яких були об’ємні виділення, від використання щоденних прокладок, ці виділення зменшувалися. У цих випадках збільшена кількість виділень була відповіддю на щоденне використання прокладок.
ЧИ МОЖУТЬ ЩОДЕННІ ПРОКЛАДКИ ШКОДИТИ ЗДОРОВ’Ю?
Розпочнімо зі складу. Щоденні прокладки – це видозмінений пластик. Важливим моментом для здоров’я жіночих інтимних органів є циркуляція повітря. Коли ми кладемо прокладку, ця циркуляція припиняється: може навіть утворюватися «парниковий ефект», вагіна перегріватиметься. Часто це відбувається влітку чи коли жінка довго сидить.
Підвищення температури, своєю чергою, може порушувати баланс мікрофлори й викликати різні стани, зокрема бактеріальний вагіноз. Це відбувається не в усіх жінок. Є ті, хто щодня носить щоденні прокладки, й у них усе окей. Все індивідуально.
Також з особливою обережністю варто ставитися до ароматизованих прокладок, а особливо тих, які, за словами виробника, просочені відварами, лікарськими травами. Вони з більшою ймовірністю можуть викликати подразнення чи алергію.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Play with fire: все про жіноче лібідо
Менструальні труси й тампони-губки: все про альтернативні засоби гігієни
Секрет інтимного здоров’я: психологічні причини жіночих хвороб
Варто чи ні: все про менструальні чаші