Не секрет, що після тренувань шкіра буквально розквітає: піт очищає пори, а фізичне навантаження покращує кровообіг, завдяки чому більше поживних речовин отримують клітини епідермісу. Але не завжди, адже після тренувань можуть з’являться висипання (через недостатнє очищення), провисання шкіри (через різку втрату ваги) або почервоніння обличчя. Про останній пункт – дізнаємося детальніше у матеріалі.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Гусяча шкіра»: як доглядати за шкірою з фолікулярним гіперкератозом
«Гусяча шкіра»: як доглядати за шкірою з фолікулярним гіперкератозом
ПРО ВИНИКНЕННЯ ПОЧЕРВОНІНЬ
Одна з причин – це перенесення більшої кількості крові до поверхні шкіри, щоб збільшити теплообмін. Це передбачає розширення кровоносних судин людини, яке і викликають почервоніння. Червоний колір обличчя після тренувань більш яскраво проявляється на світлій шкірі. Це цілком зрозуміло: коли ви тренуєтеся, підвищується температура.
Часто люди тренуються, аби поліпшити кровообіг, тому нічого страшного у природних процесах організму нема. Але власницям тонкої та світлої шкіри повернути обличчя у звичний стан не так просто. Це відбувається тому, що під шкірним покривом прихована найдрібніша капілярна сітка. Чим ближче судини розташовані до поверхні шкіри, тим яскравіше видно червоний відтінок. Зазначимо, що близькість розташування судин і капілярів до поверхні обличчя – це індивідуальна особливість людини.
ЩО РОБИТИ З ПОЧЕРВОНІННЯМИ?
Ліків та конкретних препаратів від цього не існує, позаяк це цілком нормальний процес в організмі. Втім наводимо кілька рекомендацій, аби позбутися почервонінь якомога швидше.
- Зволожуйте шкіру після тренування охолодженим гелем алое вера.
- Зменшуйте інтенсивність тренування – збільшуйте період відпочинку між підходами, зменште вагу спортивних атрибутів або швидкість пробіжки.
- Тренуйтеся в прохолодному місці і обирайте спортивну форму з натуральних тканин, що дихають.
- Відразу після тренування вмийтеся холодною водою, а якщо займаєтеся вдома, то використовуйте косметичний лід.
- Коректуйте найбільш виражені почервоніння зеленим консилером замість того, щоб наносити тон на все обличчя – це у випадку, якщо вам потрібно після тренування йти на певну подію чи побачення.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Спортивний догляд: як готувати шкіру до тренувань
ЙМОВІРНІ ПРИЧИНИ
Відсутність розминок і заминок після тренування теж впливає на почервоніння обличчя. Розігрів і поступове охолодження – це важливі частини тренувального процесу. Надмірне навантаження також може впливати на колір обличчя. Часом початківці переоцінюють свої сили і перевантажують організм, який може не впоратися, тому сигналізує про це почервонінням обличчя. Цього не варто соромитися, але якщо це призводить до дискомфорту, можна відвідати консультацію у дерматолога.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Спортивний догляд: як готувати шкіру до тренувань
Психологічні причини висипань на шкірі
Як правильно вимовляти назви спортивних брендів?
Як спортивні штани стали мастхевом нашого гардеробу
Спорт під час критичних днів: за і проти
Спорт з температурою: про тренування під час застуди від луцького тренера
Як правильно обрати кросівки для бігу
Як правильно бігати: розповідає тренер
Вакуум для плоского живота: як правильно виконувати
Поради тренера: як знайти час на тренування у щільному графіку?