Спекотні літні місяці – непросте випробування для волосся. Прогулянка під палючим сонцем загрожує йому сухістю та вигорілими пасмами, а відпочинок на морі може влаштувати шевелюрі «каліфорнійське освітлення», після якого необхідно бігти в салон та підстригати кінчики.
Ультрафіолетове випромінювання буває двох видів. Так само як і на шкіру, на волосся впливають два види UV-променів на волосся: UVA-випромінювання активно сушить, а UVB-випромінювання руйнує пігмент (як штучний, і натуральний).
Світле від природи або освітлене волосся дуже вразливе до ультрафіолету і легко вигоряє. Темний відтінок стійкіший до сонця, але і він без захисту може порадувати мідним та рудим відтінками.
Небезпека посилюється в курортних умовах: краплі води (хлорованої з басейну або натуральної морської), немов лінзи, притягують до себе сонячні промені, подвоюючи швидкість зневоднення та вигоряння пігменту, а це означає втрату кольору, сухість та ламкість волосся. Щоб волосся після відпустки не перетворилося на щось, що нагадує солому (і не лише за кольором), покладіть у валізу наступні засоби.
Як захистити своє волосся від ультрафіолетового випроміннювання – розповідаємо у матеріалі.
ОЧИЩЕННЯ: ШАМПУНЬ
Особливий шампунь з SPF – необов’язкова умова, адже навіть якщо в його складі присутні сонцезахисні фільтри, то після змивання на волоссі, на жаль, нічого не залишається. В умовах тотальної літньої сухості т спеки набагато важливіше забезпечити їм максимальний рівень зволоженості. На це в основному і спрямовані спеціалізовані засоби з позначкою after sun. Якщо ви не знайшли шампунь із SPF – не біда. Обирайте будь-який зволожувальний шампунь, у складі якого є кератини та протеїни; олії – кокосова, абрикоса, авокадо та арганового дерева, всі «горіхові»; вітаміни – E, F, групи; екстракти водоростей та алое.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Процедури, які допоможуть швидко та ефективно привести тіло у форму
ВІДНОВЛЕННЯ: КОНДИЦІОНЕР/МАСКА
Якщо у вас буде можливість відвідати солені водойми чи басейни у цьому році, рекомендуємо вам берегти своє волосся від їхнього шкідливого впливу. Мікроелементи морської води мають іонну форму, завдяки чому легко проникають у шкіру голови та структуру волосся. Вони діють у благих цілях – зміцнюють волосяний фолікул, стимулюючи ріст волосся, а також сильно шкодять шевелюрі.
Після купання волосся дійсно стає дуже жорстким, через те, що сіль утворює на поверхні волосся тонку скоринку. Все б нічого, але сіль активно вимиває зі стрижня волосся протеїни, послаблює природний захист і накопичується всередині, а потім, висихаючи на сонці, починає руйнувати його.
Обов’язково використовуйте кондиціонер після миття, щоб закрити лусочки кутикули та максимально убезпечити волосся від впливу сонця та хлорованої чи соленої води. Влітку кондиціонер можна замінити або доповнити відновлювальною або захисною маскою, використовуючи її щоразу після миття голови.
ЗАХИСТ: НЕЗМИВНІ ЗАСОБИ
Фахівці радять не загострювати увагу на рівень SPF – цифрі, яка зазначена на пакуванні засобів для волосся. Вона не так важлива, як у засобах для обличчя. Чому? Продукти з UV-фільтрами можуть працювати лише на поверхні шкіри голови: проникнути всередину волосини і вступити в хімічну реакцію з кірковою речовиною фільтри не здатні. Тому коли ми говоримо про захист волосся від ультрафіолету, то в першу чергу маємо на увазі огортання кожної волосинки по всій довжині найтоншою захисною плівкою, що запобігає руйнуванню кутикули і, як наслідок, пошкодження самого стрижня волосся.
Сонцезахисні засоби для волосся повинні містити «фізичні» UV-фільтри (оксид цинку, діоксид титану) та компоненти догляду (олії, рослинні екстракти, вітаміни).
Максимальний захист волоссю дають засоби, що не змиваються. Вони залишаються на волоссі до контакту з водою і шампунем. Їх можна використовувати щодня і наносити як на вологе, так і на сухе волосся.
Не забувайте про засіб з SPF в міських умовах. Він захищатиме волосся не тільки від сонячних променів, але також від вільних радикалів та різних шкідливих домішок, що містяться в атмосфері великого міста
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Домашній педикюр: практичні поради для доглянутих ніг
Пілінги з кислотами: якій шкірі підходить така б’юті-процедура