Про запах вагінальних виділень, «нормальний» секс та утримання від нього: розповідає психологиня «У трусах»

Нас часто хвилюють інтимні питання, про які соромно говорити з рідними чи друзями. Вашим порятунком може стати блог психологині Анастасії Забели «У трусах». У своєму блозі в INSTAGRAM та TIKTOK, де понад 600 тисяч підписників, дівчина легко й доступно відповідає на запитання, які підлітки бояться ставити батькам, які дорослі жінки й чоловіки соромляться обговорювати зі своїми партнерами.

У попередньому матеріалі – 5 відповідей на незручні питання про секс, цноту, мастурбацію та менструацію.

ЯК МАЄ ПАХНУТИ ЗДОРОВА ПІХВА ТА ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЗАПАХ ВАГІНАЛЬНИХ ВИДІЛЕНЬ?

Нормальний запах вагіни жінки – кислуватий, ледь помітний, що нагадує йогурт чи пиво. Це зумовлено тим, що у нормі мікрофлора вагіни має кисле середовище через переважання бактерій роду Lactobacillus, які виділяють молочну кислоту. Якщо ж рівень рН не збалансований, це впливає на природні бактерії й може змінити запах виділень.

Запах – це нормальна характеристика людського тіла. Вагінальні виділення не повинні пахнути трояндами, але й не повинні мати різкий неприємний запах.

Специфічним рибним запахом може супроводжуватись бактеріальний вагіноз, за різким металевим запахом можна відрізнити кровотечу від місячних, гнилистий запах може нагадати про забутий тампон або бути симптомом статевої інфекції.

СКІЛЬКИ МАЄ ТРИВАТИ СЕКС ТА ЯК ЧАСТО НИМ ПОТРІБНО ЗАЙМАТИСЬ?

«Нормальний» секс – це той, який задовольняє обох партнерів і не шкодить їх здоров’ю. Під цей критерій підпадають більшість статевих актів, однак культура та порно формує думку, що статевий контакт має тривати мінімум «стільки-то часу».

Насправді за визначенням сексологів, середньою тривалістю безпосереднього контакту є 5-7 хвилин, а оптимальною, тобто такою, до якої прагнуть пари, вважається 7-13 хвилин. Цього часу зазвичай достатньо для задоволення обох партнерів, не перенапружуючись чи виснажуючись фізично. Якщо ж партнерам подобається короткий чи більш тривалий контакт – без проблем, головне, щоб це задовольняло обох партнерів. Пам’ятайте, що секс – це не тільки момент коїтусу, а і все, що відбувається до та після нього.

Схожа ситуація і з частотою сексу. Немає фіксованих рамок скільки разів на місяць треба займатись сексом мінімум чи максимум. Для когось оптимальним є секс кожного дня, а для когось – одного разу на декілька місяців цілком вистачить. Це залежить від віку, статевої конституції (або рівня лібідо), від стану організму (коли ми хворіємо чи втомлені, сексу не хочеться) тощо.

Тож на питання «Як часто?» можна відповісти досить коротко: «Так часто, як би вам цього хотілось».

ЩО ТАКЕ СИНДРОМ ТРИВОЖНОГО ОЧІКУВАННЯ СЕКСУАЛЬНОЇ НЕВДАЧІ ТА ЯКІ ПРИЧИНИ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ?

Синдром тривожного очікування сексуальної невдачі – досить поширене явище розладу статевої функції у чоловіків, коли виникає страх неможливості здійснити статевий акт. В результаті постійного напруження, тривоги дійсно порушуються статеві функції: виникають розлади ерекції, передчасна еякуляція, зниження статевого потягу, зниження чутливості статевих органів, відсутність оргазму.

Причин такої проблеми може бути безліч. Наприклад, невротичні розлади, фізична чи емоційна перевтома, вживання алкоголю, неадекватна оцінка своєї статевої функції, інтимні стосунки в невідповідних умовах, попередній негативний досвід. А ще потрібно зазначити, що для встановлення синдрому тривожного очікування сексуальної невдачі повинні бути відсутні реальні фізіологічні причини, які призводять до статевих розладів (простатит, фімоз, статеві інфекції, серцево-судинні захворювання тощо).

ЯКИМИ ІНФЕКЦІЯМИ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЬ ПІД ЧАС АНАЛЬНОГО АБО ОРАЛЬНОГО СЕКСУ?

Будь-який секс тягне за собою ризик інфікування на хвороби, що передаються статевим шляхом. Якщо говорити про ВІЛ, то найбільш небезпечним є анальний секс, адже пряма кишка є досить чутливою і під час контакту часто виникають незначні тріщинки, надриви та кровотечі, що підвищує ризик інфікування.

Оральний секс, хоч і є найменш поширеним способом інфікування на ВІЛ серед форм статевих стосунків, але не виключає такої можливості. Оскільки порожнина рота – це слизова оболонка, вірус із вагінальних чи сім’яних виділень може потрапити в організм. Ризик підвищується, якщо в роті є ранки, виразки, травми від зубної нитки чи кровоточиві ясна.

Проблемами цієї сфери зазвичай займаються сексологи, тож саме до них потрібно звертатись для встановлення точного діагнозу та терапії.

ЯК ВІДСУТНІСТЬ СЕКСУ ВПЛИВАЄ НА ЗДОРОВ’Я І МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО БЕЗПЛІДДЯ?

На жаль, досить часто люди зіштовхуються з твердженнями, що відсутність сексу викликає гормональний збій, висипання на шкірі, ріст ваги, формування кісти у жінок чи простатит у чоловіків. Найгірше, що деякі жінки та дівчата або чоловіки щиро вірять у це й вступають у статеві стосунки з випадковими людьми ніби «заради здоров’я», а в результаті навпаки – отримують «букети» венеричних хвороб.

Відсутність сексу взагалі (ще ніколи не було) або тривалі перерви між сексуальними стосунками (колись було, а тепер дуже довго немає) не відобразиться на фізіологічному здоров’ї чоловіка чи жінки. Відсутність сексуальних контактів з іншими людьми зазвичай впливає на людину лише психологічно, а для фізичного здоров’я куди більш важливими факторами є здоровий спосіб життя та відсутність шкідливих звичок.

 

INSTAGRAM: @utrusakh

TIKTOK: @utrusakh

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

Секстинг: переваги, небезпеки та правила безпечного інтимного листування

Як говорити з дітьми про секс?

Вся правда про засоби інтимної гігієни

Інтимна корекція: все про операції інтимних зон

Предмети інтер’єру для власної насолоди. 18+

Підказка для дорослих: як обрати лубрикант? 18+

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР