Іноді показник термометра перевищує 30+ і пережити таку спеку – справжній виклик. Ще важче, коли в таку погоду доводиться працювати, вирішувати важливі питання й бути активними. Ділимось практичними порадами, як допомогти собі пережити спеку в місті.
ЗАЛИШАЙТЕСЬ ВДОМА
Саме з таким девізом ми живемо вже не перший рік. Якщо є така можливість, то краще проводити більше часу вдома, ніж на вулиці. Адже тривале перебування під прямим сонячним світлом можуть призвести до теплового удару чи перегрівання. Особливо якщо не прикривати головним убором та не пити достатньо води.
Найперше прогулянок у спеку мають уникати люди із хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем, із цукровим діабетом та із проблемами щитоподібної залози. Перегрівання може погіршити їхній стан.
ПИЙТЕ БІЛЬШЕ ВОДИ
Вода – це найкращий напій у будь-яку пору року, а особливо у спеку, адже вона втамовує спрагу. Звісно, якщо у вас немає доступу до питної води, можна випити зеленого чаю. Щодо кількості води, тут все залежить від вашої активності. Візьміть за звичку брати з собою плашку води, як тільки виходите з дому. Тоді ви матимете змогу випити води тоді, коли вам справді цього хочеться та уникнути зневоднення.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: More water: як визначити зневоднення організму та його уникнути
ОБИРАЙТЕ НАТУРАЛЬНІ ТКАНИНИ
У спеку варто носити вільний одяг із довгими рукавами, яке покриває тіло. Він має бути світлим та із натуральних тканин: так одяг буде пропускати повітря, відбивати сонячні промені та захищати шкіру від різних шкідливих процесів під дією сонця.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Який літній жіночий одяг представлений у волинських брендів?
НОСІТЬ ГОЛОВНІ УБОРИ
Головний убір – мастхев спекотної пори у місті. Ця річ захищає голову й мозок від сонця та високої температури – це зменшує ризик отримати тепловий удар. Деякі головні убори захищають обличчя та шию він сонячних опіків, які є не менш чутливими зонами. Адже відкриті сонячні промені є дуже шкідливими для нашої шкіри.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Панама, хустина та бейсболка: найтрендовіші головні убори цього літа
НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО SPF
Сонцезахисні засоби мають стати найкращими друзями усіх жінок, адже вони не лише захищають шкіру від сонця, але й від передчасного старіння та інших проблем зі здоров’ям. Використовуйте засоби із рівнем захисту 30-50 SPF. Частота нанесення та оновлення засобів залежить від того, як довго ви перебуваєте на сонці.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: SPF для волосся: навіщо влітку захищати волосся від ультрафіолетового випромінювання
НАЛАГОДЬТЕ РАЦІОН
Перш за все варто відмовитись від жирної, смаженої, солоної їжі. Вона зігріває організм і важко перетравлюється. Улітку нам потрібно менше калорій: організму не треба витрачати енергію, щоб зігрітись. А з такою їжею можна легко перевищити денну норму калорій.
Влітку важливо їсти достатньо свіжих сезонних овочів, фруктів, ягід, зелені, салату, нежирного м’яса, риби та морепродуктів.
Не рекомендують в спеку пити солодкі газовані напої, алкоголь, позаяк спирт і цукор не втамовують спрагу та сприяють зневодненню. Така сама ситуація з кавою.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Що відбувається з тілом, коли ми їмо морозиво?
БЕЗ МОРОЗИВА ТА ХОЛОДНОЇ КАВИ
Холодні напої з льодом не можуть охолодити наше тіло під час спеки. Вивести тепло з організму можна лише разом з потом. Коли ми випиваємо холодний напій, то нам здається, що стало прохолодніше, але організм не охолодився.
Холодна рідина просто розбавить тепло усередині, але не вирішить проблему перегрівання.
Морозиво містить у собі багато жирів та цукру. Такі перекуси не охолоджують організм, а зловживання ним може призвести до набору зайвої ваги. Якщо дуже хочеться – можна придбати натуральне морозиво або зробити його самостійно вдома, але це не стане порятунком від спеки.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як спорт впливає на якість сексу?
Чому потрібно тренуватись під час війни?
Поради для здоров’я шкіри ніг та нігтів від подологині салону блогерки Саші Бо