Восени нам слід згадати про тренування, щоб зустріти весну без переживань за кілька зайвих «зимових» кілограмів. Коли на вулиці дрібний дощ та вітер – біг протипоказаний практично всім, крім давніх адептів спорту, а на довгі тренування у спортзалі у більшості просто не вистачає енергії. Вихід є – і це стретчинг. Знайомимось з поняттям стретчинг та його корисним впливом на організм.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Лімфодренажні стрибки: користь чи шкода
ЩО ТАКЕ СТРЕТЧИНГ?
Англійське слово stretching означає «розтяжка». Наші м’язи, що складаються з волокон, які скорочуються під впливом навантаження, мають унікальну властивість – еластичність.
Стретчинг – особливий вид фітнесу, що спрямований на повільну, плавну розтяжку зв’язок і м’язів рук, спини, ніг. Він ефективно працює над підтримкою їхньої еластичності та гнучкості. А ще стретчинг дозволяє дуже швидко повернути форму в’ялим і м’язам, які давно не тренувались.
Стретчинг ефективно працює над підтримкою їхньої еластичності та гнучкості. А ще стретчинг дозволяє вкрай швидко повернути форму в’ялим і м’язам, що давно не працювали, це відмінний засіб для того, щоб привести тіло в хорошу форму після застіль та якісно підготувати його до майбутніх спортивних навантажень.
В основному стретчинг асоціюється з розтяжкою та збільшенням гнучкості, проте вправи також використовують на етапі «заминки» після активного тренування. Мета цих вправ – відновити дихання, зняти напругу з м’язів, що втомилися, і знизити больові відчуття після посилених тренувань. Як приємний бонус під час заняття стретчингом ви отримаєте здорові суглоби, менш схильні до вивихів, і м’язи без розтягувань, а також ідеальну поставу внаслідок якісного опрацювання м’язів всього тіла.
Причини, аби розпочати заняття стретчингом:
- покращує рух крові та лімфи в організмі, що допомагає ефективно боротися з жировими відкладеннями та прискорити метаболізм;
- усуває дисбаланс розвитку різних груп м’язів та покращує ходу;
- покращує поставу, оскільки сутулість викликана саме зажимами у м’язах;
- послаблює болючі відчуття, що виникають внаслідок нервової напруги або стресу;
- допомагає уважно слухати своє тіло, дихати, спостерігаючи за своїми відчуттями та отримувати задоволення.
Додайте у свій розклад окреме тренування стретчингу – це піде лише на користь і допоможе зберігати гнучкість та молодість тіла максимально довго.
5 ПРАВИЛ СТРЕТЧИНГУ
- Чомусь існує думка про те, що розтяжка і для початківців, і для тих, хто вдосконалює свою майстерність. Це не так. Вправи стретчингу, якщо ви робите їх повільно, з поступовим посиленням розтягування м’язів, викликають приємні відчуття, у крайньому разі, легкий дискомфорт. Решта – знущання і стрес для організму.
- Регулярність – ваш найкращий друг для спортивних досягнень, але особливо це стосується стретчингу. Дійсно, м’язи втрачають здатність до розтягування та еластичність набагато швидше, ніж тонус та об’єм. Пам’ятайте: ефективна розтяжка повинна відбуватися шляхом регулярності тренувань, а не внаслідок інтенсивності та складності кілька разів на місяць виконуваних вправ.
- Плавний підхід означає, що потрібно виключити «ривки» під час виконання вправ. Таким чином, ви знизите ризик травматизму м’язів.
- Правильне дихання – основа основ у справі розтяжки. Воно має бути глибоким, повільним, рівним. Відчуваєте потребу у перепочинку – відновіть дихання і лише після цього продовжуйте виконувати вправи.
- Приголомшливий ефект від занять ви відчуєте, якщо під час стретчингу зосередитеся на тій частині тіла, над якою працюєте в цей момент. Це насправді досить складно, і спочатку ви збиватиметеся, раз у раз відволікаючись на інші думки. Секрет цієї поради простий: зосередженість сприяє, з одного боку, максимальній роботі м’язів та зв’язок, а з іншого – повному розслабленню нервової системи. Саме тому особливо приємний бонус стретчингу, на відміну від більш агресивних, важких тренувань, це відчуття релаксу і відпочинку відразу після закінчення занять.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:
Як спорт впливає на якість сексу?
Менструальний біль: причини та способи його полегшити
МФР-тренування: що це таке і чому його варто спробувати
Як долати стрес завдяки заняттям з йоги?
Як правильно дихати – розповідає спеціалістка зі здорових рухів Віола Самчук