Типові помилки у тренуванні сідниць – розповідає експертка зі здорових рухів Віола Самчук

Ефектні та підтягнуті сідниці – мрія ледве не кожної жінки. Однак багато дівчат зіштовхувались з проблемою, коли присідання чи інші вправи не давали бажаного результату. Як наслідок, мотивація втрачалася та фізичні вправи відходили на другий план. Спеціально для Space mag. експертка зі здорових рухів Віола Самчук поділилася секретами, які допоможуть зрозуміти своє тіло краще і прокачувати сідничні м’язи правильно.

РОЛЬ СІДНИЦЬ ДЛЯ НАШОГО ТІЛА

Якщо під час присідань ви не відчуваєте своїх сідниць і не бачите результату, варто глибше розібратись у тому, що таке сідниця і почати з нею коректно працювати. P. S. без присідань не обійтися.

Окрім естетичної, сідниці відіграють низку важливих функцій для нашого тіла:

  • розгинають стегно;
  • виконують відведення стегна;
  • забезпечують зовнішню ротацію стегна;
  • стабілізують таз;
  • зупиняють передній нахил тазу.

Загалом розрізняють 3 основні м’язи в сідницях:

  • малий сідничний м’яз;
  • середній сідничний м’яз;
  • великий сідничний м’яз.

Якщо поглянути на будову м’язів, то малий і середній розміщені більш вертикально, а великий сідничний діагонально. Відповідно сідницю треба тренувати у всіх площинах по-різному. Інколи вага абсолютно нічого не вирішує.

 

ЯК ПРИСІДАТИ ПРАВИЛЬНО І ЩО ВПЛИВАЄ НА ПОРУШЕННЯ ЦЬОГО ПРОЦЕСУ

Коли ж ви вирішили піти назустріч здоровому життю та бажаєте підтягнути або «накачати» сідниці, звісно, перше, що ми робимо – це присідання.

Зазвичай, переважна більшість людей сильніше відчувають квадрицепс (передню частину стегна). Це нормально, адже він розтягнутий і слабкий або скорочений і затиснутий.

В обох випадках потрібно розслабляти передню частину стегна за допомогою МФР-тренування, про яке ми детально розповідали у попередньому матеріалі.

Також може бути передній/задній нахил тазу, який теж впливає на роботу сідниць і загалом всього тіла. Порушення мобільності тазу та гомілкостопового суглобу також першочергово вплине на роботу сідниць.

Важливо знати, що неабияку роль у формуванні сідниць відіграють наші стопи! Тому зазвичай зі своїми клієнтами ми тренуємось босоніж та навіть у спеціальних розділювачах для пальців ніг.

Травми/переломи, тригерні точки /спазми у м’язах, перекіс тазу, плоскостопість чи інша деформація стоп, скорочення кісток – це все впливає на роботу зі сідницями. Все наше тіло є одним механізмом, з яким потрібно працювати злагоджено, зокрема з різними маніпуляціями, якими б дивними вони не здавалися на перший погляд.

Ваші сідниці – це відображення стану вашого хребта, стоп та рухливості за день.

Не сидіть на сідницях, рухайте ними!

INSTAGRAM: @violasamchuk

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ: 

Як правильно дихати – розповідає спеціалістка зі здорових рухів Віола Самчук

Чому потрібно тренуватись під час війни?

Без примусу: як батькам правильно змотивувати дитину до занять спортом?

Як спорт впливає на якість сексу?

Як долати стрес завдяки заняттям з йоги?

ПОПУЛЯРНЕ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
-сайт-new (2)
USUAL_16111
molodo main
sidletskiy main
1647357888_15-gamerwall-pro-p-maidan-art-krasivie-oboi-21
-сайт-new (2)
19
 дроп Rooted in Nature (1)
HyperFocal: 0