«Stand with Ukraine!»: добірка книг іноземних авторів, які підтримали Україну

Україна нині на світовій повістці: про нас говорять, за нас виходять на мітинги, нас підтримують та поважають. Світові політики, лідери думок, митці не можуть стояти осторонь. Говорити про «мистецтво поза політикою» зараз рівнозначно стати на бік загарбника і видавати російським солдатам зброю.

Спільно з видавництвом Vivat зібрали іноземних авторів, які висловили підтримку Україні.

ДЖОРДЖ СОРОС

«Незабаром Путіну виповниться 70 років, і він відчуває, що якщо він хоче залишити слід у російській історії, йому треба діяти або зараз, або ніколи. Але в нього перекручена концепція ролі росії у світі. Зважаючи на все, він вірить, що російському народу потрібен цар, за яким він сліпо йтиме. Це пряма протилежність демократичному суспільству, і це концепція спотворює російську «душу», емоційну до сентиментальності».

Книга: «На захист відкритого суспільства».

У цій натхненній книжці зібрано тексти, що раніше не були опубліковані. Автор порушує важливі питання сьогодення: небезпека, яку становлять для відкритого суспільства інструменти контролю, створені штучним інтелектом; причини трагедії Європейського Союзу; політика доброчинності; Центральноєвропейський університет як осередок академічної свободи; теорія рефлексивності фінансових ринків та її політичні наслідки. Свобода, демократія, верховенство закону, прав людини і соціальної справедливості, які декларує та дієво підтримує Джордж Сорос, трансформуються в заклик до боротьби за ідеали відкритого суспільства.

 

ПАТТІ СМІТ

«Це те, що я чула уві сні та проноситься в моїй голові весь день та всю ніч безперервно, як трагічний хіт. Необроблений переклад українського гімну, який люди співають крізь непокірні сльози».

Книга: «Просто діти»

Середовище Нью-Йорка 1960-х років у мемуарах Патті Сміт постає як галактика зірок різних барв і яскравості, об’єднаних прагненням нести у світ потужну енергію мистецтва. У центрі цієї галактики – авторка з її творчими пошуками, епатажний фотограф та її друг Роберт Мепплторп і ті люди, з ким вона перетиналась на творчих дорогах між хмарочосів. Сторінки цієї книжки – наче фоє легендарного готелю «Челсі», якому присвячено чимало ліричних епізодів. І там прогулюються яскраві й харизматичні, а водночас близькі авторці Джимі Гендрікс, Дженіс Джоплін, Боб Ділан та багато інших…

 

 

 

 

РУПІ КАУР

«Розбите серце від непотрібної, безглуздої катастрофи в Україні. Спустошення, з яким стикаються люди, вражає. Я не можу уявити, який жах та небезпечні подорожі здійснюють ті, хто тікає зі своїх домівок та життів. Візуальні зображення цілих сімей, які ховаються на ніч у станціях метрополітену, вражають уяву. Глибоко переживаю за моїх друзів та їх родини в Україні».

Книга: «Молоко і мед»

Ця книга стала міжнародним феноменом. Продано понад три мільйони примірників. Перекладено 35 мовами. Також «молоко і мед» сягнула першої позиції в списку бестселерів «Нью-Йорк Таймз» – і залишалася понад 100 тижнів поспіль.

 

 

 

 

 

МЕЙ МАСК

«Ми віримо у вас та у вашу боротьбу за свободу. Ви надихаєте світ своєю хоробрістю. Ви переможете! #StandWithUkraine».

Книга: «Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху»

Мей Маск, вишуканій, чарівній і непосидючій супермоделі, уже за сімдесят. Її життя не завжди було таким простим і гламурним, як тепер. У тридцять один вона стала матір’ю-одиначкою, відтак тяжко працювала, щоб поставити на ноги дітей: Ілона, Кімбала й Тоску. А ще боролася із зайвою вагою, стала моделлю плюссайз і навіть подолала ейджизм у модельному бізнесі. Дієтолог-нутриціолог за фахом, Мей понад сорок п’ять років пропрацювала в цій галузі, розпочинаючи практику з нуля у восьми містах, трьох країнах і на двох материках. Нині вона на піку популярності як лекторка-дієтологиня і як модель. І все це завдяки бунтарському духу та заповзятості – саме вони принесли їй світову славу у віці, який сама Мей називає «розквітом свого життя».

 

 

ГОЛЛІ БЛЕК

«Я обговорила ситуацію зі своїми агентами з міжнародних прав, і ми заморозили всі контракти, що знаходяться на стадії переговорів, і зупинили продаж майбутніх книг (включаючи продовження) у росії. Я безумовно підтримую Україну і шлю вам свою любов».

Книга: «Жорстокий принц»

Граційні й величні фейрі – неземні створіння, прекрасні й довершені, як смертоносний меч тонкої роботи. Та водночас вони підступні й жорстокі, особливо до людського роду. Джуд знає про це, бо один з них осиротив її з сестрами й відвіз до Краю Фейрі. Вона – смертна, яка протягом десяти років зростала під опікою вбивці у суспільстві, де людей зневажають і ненавидять. Дівчина ладна на все, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть протистояти цькуванню юних фейрі під проводом принца Кардана. Коли план Джуд провалюється, інший нащадок короля пропонує їй захист напередодні змін у Краю Фейрі, але не задарма. От-от спалахне полум’я палацового перевороту – і саме вона опиняється в центрі зрад та інтриг. На карту поставлено долю не тільки Джуд та її сестер, а й усього Краю Фейрі. Велика гра королів і принців, королев і корон починається.

Сайт: vivat-book.com.ua

INSTAGRAM: @vivat_book

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ:

«В напрузі до останньої сторінки»: підбірка детективів від українських авторів

Дизайн, подкасти та вино: 5 книг для засвоєння нових навичок

5 книг, які допоможуть почати новий рік з чистого аркуша

5 детективів, які тримають увагу до останньої сторінки

«Якщо він такий чудовий, чому мені так погано?»: 5 книг про психологію взаємин

ОПУБЛІКУЙТЕ КОМЕНТАР