Рік незламності: цикл матеріалів, які допомогли нам пережити повномасштабне вторгнення

Зізнаємося, коли ми почали писати цей матеріал, то досі до кінця не усвідомили того, що минув цілий рік від зловісної дати 24.02.2022. Скільки випробувань ми пережили за цей рік, скільки сліз було пролито за втратами, яких було так багато… Скільки потрясінь та моментів, коли здавалося, що важче вже не буде. І скільки гордості, радості за звільнені населені пункти, перемоги на фронті, сліз щастя, які мав кожен, хто переглядав світлини чи відео з нашими незламними воїнами і громадянами. Цей рік забрав у нас багато, однак не забрав головного – нашої гідності та свободи.

За цей рік ми створили низку матеріалів, якими намагалися розрадити і підтримати як вас, так і себе. І ми щиро сподіваємося, що вони допомогли вам пережити найтемніші часи. Адже ми вистояли. І ніщо не зламало наш дух. Нижче наводимо вам цикл матеріалів психологічного спрямування, до яких радимо час від часу повертатися, аби приходити в норму і отримувати підтримку, якої не вистачає.

«Страшно до смерті!»: що таке панічні атаки і як їх лікувати

Величезна кількість стресу, інформації, нестабільність економічного, політичного середовища стали причиною зростання тривожності серед населення більшості країн. Звісно, періодичні випадки виникнення почуття тривожності притаманні кожній людині, тому це нормально. Відтак, почастішали випадки панічних атак, про які ми і розповіли вам з нашою експерткою Юлією Дзюбою.

 

Як жити далі під час війни: поради від психологині

Війна розділила наші життя на «до» та «після». Багатьом з нас вже навіть не віриться, коли дивишся на фото в архіві «до», що було ось так просто, мирно, по-доброму рутинно і «запарно». Стрес-фактор «війна» не покидає нас, тому нам потрібно навчитись жити далі у цих реаліях.

 

Як тривожні люди впливають на ваш емоційний стан?

Що робити з депресивним оточенням під час війни та як допомогти собі зменшити їхній вплив на своє психічне здоров’я – читайте у матеріалі.

 

Втома від війни: як стійко очікувати на перемогу?

Від початку повномасштабного вторгнення тема війни не сходить зі шпальт та екранів світових медіа. Якщо ви також помічаєте емоційну втому в очікуванні перемоги, читайте у матеріалі, як розвинути стійкість своєї психіки щодо життєвих труднощів.

5 книг, які допоможуть поговорити з дітьми про війну

В інформаційно та технологічно прокачаному ХХІ столітті, ми стаємо очевидцями обстрілів просто тримаючи в руках телефон. І ніхто досі не має рецептів подолання отриманих психологічних травм.  Проте, їх необхідно проговорювати, а особливо з дітьми. Саме тому протягом цього року багато дитячих авторів присвятили час саме пошуку слів та образів, які б допомогли батькам проговорити з малечею тему війни.

 

Як підтримувати стосунки на відстані у складні часи – радить психологиня Олена Будько

Війна продовжує вносити корективи у наше життя, у наш побут, у наші взаємини з найближчими. Багато пар зіштовхнулися з викликом стосунків на відстані у цей складний час. Сім’ї змушені жити нарізно: одні захищають країну на фронті, інші намагаються забезпечити життя в тилу. Відтак, знаходячись далеко один від одного, буває складно підтримати близькість та інтерес.

Як підтримати близьку людину, яка зараз на війні?

Як правильно поводитися та підтримати близьку людину, яка зараз перебуває на війні – розповіла луцька психологиня Олена Будько.

 

Як розрізняти фейки про війну в Україні?

Прості та ефективні правила інформаційної гігієни.

 

«Не можу дозволити собі»: чому нам важливо вміти радіти під час війни

Кожен з нас неодноразово ставив собі запитання: «Чи доречно мені радіти?», або «Чи маю я право на радість?». Найчастіше це трапляється з тими, хто перебуває у відносній безпеці, чи тилу. Розповідаємо, чому нам необхідно вміти відчувати позитивні емоції та не винити себе за них.

 

Травма свідка: як на нас впливають шокові новини

Постійний потік новин про нові обстріли – сьогодні кожен українець, який навіть фізично перебуває в безпеці, отримує величезну психологічну травму просто під час перегляду стрічки новин.

 

Як допомогти собі у стані невизначеності?

Попри те, що невизначеність зараз є частиною нашого життя, деякі речі зробити можна і варто. Тож як впоратися зі своєю тривогою та станом невизначеності – читайте у матеріалі.

Чому не можна відкладати життя «на потім»?

Ми відкладаємо наше життя «на потім» та живемо в ілюзії. Що таке синдром відкладеного життя та як з ним боротись – розповідаємо у матеріалі.

 

«Поплач і стане легше»: чи справді сльози допомагають прожити емоції?

Чи справді можливість виплакатися є корисною і необхідною, а коли варто бути обережним.

 

«Звуки війни»: як підтримати дитину та допомогти їй впоратися зі страхом

Як допомогти своїй дитині впоратися зі страхом під час ракетних обстрілів.

 

ПТСР: як жити з посттравматичним стресовим розладом?

Що таке ПТСР, як жити із цим станом та боротися з ним – у нашому матеріалі.

 

Вигорання у волонтерів: як собі допомогти та піклуватися про психологічне здоров’я

Волонтери – ключові люди у нашій країні, які підтримують і допомагають усім, хто цього потребує, вже майже рік. Безупинна робота, постійні пошуки необхідних речей, складне моральне і фізичне навантаження, постійний режим нон-стоп – фактори, які впливають на психологічне здоров’я.

 

365 днів болю: як впоратися з негативними емоціями

За 365 днів ми відчували різні емоції: від страху до ненависті, від горя до гордості, від паніки до щастя. І кожен за 365 днів навчався їх проживати так, як вмів. Поради, як проживати емоції, аби покращити свій емоційний стан, – у матеріалі.

Ми й надалі створюватимемо лише найкращі матеріали для вас, дорогі читачі. Ми вистоїмо і переможемо. Слава Україні!

 

 

 

ПОПУЛЯРНЕ
СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ
ПОПУЛЯРНІ МАТЕРІАЛИ
_MG_1976
How to sleep (6)1111111111
chernobyl-by-craig-mazinv
LE CHARMIE
1376fjdkd111111111111
kids st
433752755_402492882529120_7619119416570274353_nу
IMG_0539
gorn ceramics
2